top of page

24.09.2024

  • Фото автора: mup.mass.media
    mup.mass.media
  • 24 вер. 2024 р.
  • Читати 2 хв

Культура фотографії

Фотографія є одним із найдавніших видів мистецтва. Вона в усі часи була популярною, особливо актуальною є наразі. Приємно, що вже досвідчені фотографи радо йдуть назустріч молодому поколінню й популяризують це мистецтво. Олексій Голубков провів онлайн зустріч для членів клубу «Юний журналіст».

Не зважаючи на складні часи сьогодення, митці все одно знаходять у собі сили і мотивацію розвиватися. Так і наш херсонський фотограф Олексій Голубков не перестає радувати шанувальників своїми світлинами у соцмережах. До війни він викладав для учнів фотошколи "Твій успіх" у Херсоні, а зараз - у кіно-фотостудії "Латориця" в Мукачеві. Дуже важливо мати досвідченого і небайдужого вчителя. Саме таким і є Олексій Голубков.

Херсонський митець завдячує своїм досягненням вчителю Миколі Степанову, який народився в Донецькій області, 40 років пропрацював на суднобудівному заводі в Херсоні, а фотографією займався як хобі. Згодом став всесвітньо відомим діячем. Основна частина його фотографій присвячена промисловим роботам. Водночас серед робіт Степанова можна побачити й психологічні портрети, що розкривають характер людини.

Сьогодні, і практично повсякчас, дуже славиться школа фотографів у Парижі. Саме в столиці Франції було закладено основи фотографії як виду мистецтва. Тому й не дивно, що Олексій Голубков продовжив удосконалювати свою майстерність під впливом робіт Картьє Брессона. Ця людина мала тернистий життєвий шлях, адже була у концтаборах. Воля до життя і бажання твори допомогли митцю не зламатись, вистояти. Світлини француза вражають своєю увагою до деталей, вибором вдалих моментів. Цікаво, що Брессон у 1947 році заснував міжнародну агенцію «Magnum Photos», яка стала не лише вдалим комерційним проєктом, а й сприяла розвитку фотомистецтва.

Із захопленням учні клубу «Юний журналіст» слухали розповіді Олексія Голубкова про історію фотографії. Мало хто знає, що раніше портрети ретушувалися скальпелем та пензлем з чорною тушшю. Лише поодинокі майстри вміли таке робити, адже це була дуже кропотлива праця. Тональна гармонізація зображення - більш наукова назва ретуші.

Херсонський фотограф звернув увагу на основні моменти цього нелегкого виду мистецтва. Головне - вміти ловити особливі моменти, які будуть увиразнювати щирі емоції. Водночас фотограф повинен мати велику фантазію та інтуїцію. Відомо, щоб створити цікавий натюрморт, треба неабияк постаратися. Звичайно, це все приходить з практикою. Голубков Олексій закликав молодь не боятися і пробувати, розвиватися, бо ж поки не спробуєш - не дізнаєшся. Окрилені цікавою розповіддю та переглядом кращих зразків фотомистецтва, присутні жваво ставили питання, радились з гостем.

Мистецтво фотографії - це безмежний простір для уяви та майстерності, який треба розвивати та вдосконалювати. Сподіваємось на ще подальші зустрічі з Олексієм Голубковим.









Comentarios


  • Telegram
  • alt.text.label.Instagram
  • Facebook

Комісія з питань ЗМІ та зв'язків з громадськістю 

при МУП УО ХМР

Херсон

2024

bottom of page