Тиждень журналістики
- mup.mass.media
- 12 трав.
- Читати 2 хв
З 05 по 10 травня 2025 року Комісія з питань інформації та зв’язків з громадськістю й ЗМІ і клуб "Юний журналіст" провели Тиждень журналістики "Інфомікс: від газет до соцмереж". Це була наш перша відповідальна та довготривала робота на загал, наповнена новими знаннями, цікавими гостями, емоційними моментами та щирими враженнями.
З 28 квітня по 09 проходив конкурс "Хобі — моя суперсила", приурочений до Тижня журналістики. Учасники розробляли рекламні оголошення для блогу, присвяченого власному хобі. Роботи вийшли яскравими, щирими та креативними.
05.05.2025 провели вікторину "Медіаконтент: від історії до сьогодення", де учасники відповідали на питання про розвиток медіа: від перших друкованих газет до TikTok і цифрових мемів. Атмосфера була динамічною, всі активно долучались і показували гарні знання.
06.05.2025 було опубліковано рубрику "Стилі форматування газет" у нашому Telegram каналі. Учасники дізналися про нюанси верстки, структурування тексту, вибір шрифтів та додавання медіа. Було цікаво поглянути на газету не як на споживача, а з боку творця.
07.05.2025 провели захід із журналісткою та телеведучою Оленою Ваніною на тему: "Чи є майбутнє у телебачення в епоху соцмереж?". Пані Олена поділилася своїм професійним шляхом, досвідом роботи на телеканалі «1+1» та дала багато цінних порад для майбутніх журналістів. Учасники дізналися про виклики професії, етичні дилеми та зміни, які відбуваються у медіа. Особливо зворушливою стала її розповідь про роботу під час окупації — цей момент нікого не залишив байдужим.
08.05.2025 провели вікторину "Пізнаємо Європу разом", приурочену до Дня Європи. Учасники дізнавалися про тенденції, особливості та стандарти європейського журналістського середовища. Було цікаво порівнювати різні підходи та обговорювати їх.
09.05.2025 був проведений круглий стіл "Інфошум і провокації: як журналісти втрачають довіру". Члени клубу та комісії на початку представили кодекс етики, щоб учасники змогли зрозуміти різні принципи діяльності журналістів. Також були представлені приклади: першим став журналіст Андрій Куликов — приклад етичного та професійного журналіста, другим — відеоблогер Спартак Суббота, який часто порушує етичні межі, створюючи хайповий контент, третьою — інтерв'юєрка Наталія Тур, яка використовує провокативні запитання та порушує приватність гостей.
Це обговорення викликало багато думок і жваву дискусію.
10.05.2025 Заключним став захід з Дмитром Грицаєм — актором, радіоведучим, блогером і керівником школи «UA TUBERS» на тему: "Як ти можеш змінити світ: блогінг як форма сучасного мережевого художньо-публіцистичного жанру". Спікер поділився секретами створення контенту, наголосив на важливості емоційної подачі, якості звуку й відео, та чесної комунікації з аудиторією. Наприкінці учасники поставили багато запитань і за допомогою хмаринки слів поділилися своїми враженнями та емоціями.
У тижні брали участь представники таких шкіл: 1, 6, 12, 14, 24, 26, 30, 32, 38, 39, 41, 44, 45, 46, 50, 52, 53, 54, 56, 57, ХАЛ.



Comments